top of page

KUŞADASI BANDOSU KORONA GÜNLERİ MORAL KONSERLERİ

Seçkin Yenici

Kuşadası, Aydın

İçinde bulunmuş olduğumuz bu dönemde yaşanan salgının önlemleri kapsamında evlerimizden çıkmadığımız ve sokağa çıkma yasağı olan günlerde Kuşadası Belediyesi Bandosu mahalle mahalle dolaşarak moral konserleri verdi.

Her gittikleri mahallede halkın çok büyük ilgisi ile karşılaşılandılar. Belediye bandosunun böyle bir etkinlik serisi yaptığını duyunca hem bu konserleri hem de bando takımı üyelerini kayıt altına almak istedim.

Amacım, bu moral açıdan dayanılması zor günlerde, belediye bandosunun mahalleleri dolaşarak vermiş olduğu moral konserlerine dikkat çekmek oldu.

Çekim sürecinde bando şefiyle irtibat kurup, çekim günleri, saatleri ve konser verilecek yerleri öğrenip, çekim öncesi bando ekibiyle buluşarak sohbet ederek ön hazırlığıma başladım. Böylece onların konserler öncesi kendi aralarındaki diyaloglarına şahit olup yakınlaşmamız sağlanmış oldu.

Bando üyelerinin bu konserler sayesinde insanların evlerinin önlerine kadar gidip onlara moral verirken yaşadıkları heyecan beni çok etkiledi. Yollardan geçerken insanların önlerini kesişini evlerinden onlara eşlik edişini izledim. Onlarla dans edişlerini gördüm.

Projem kapsamında, bando takımını ve konserleri dışardan bir göz olarak inceleyip kendi içlerindeki duygular ile konserleri izleyenler arasındaki bağı gösteren bir seri ortaya çıkarmaya çalıştım.

Editör: Murat Germen

bottom of page